Hemen Çıkma Oranı Düşürme - Seo İpucu

Blogunuzda veya sitenizde ziyaretçinizi daha fazla tutacak etkenler mevcut mu ?

Hemen Çıkma Oranı Nedir ?


Blog ve siteler için hemen çıkma oranı oldukça önemlidir. Google sıralama yaparken, botlar blogunuzu/sitenizi incelerken bunu önemser ve göz önünde bulundurur. Ziyaretçi sitenizde ne kadar fazla içerik inceler ve kalırsa google bunu okadar önemser ve sizin arama sorgularındaki varlığınızı daha'da iyileştirir.

Hemen çıkma oranı nasıl düşürülür ?


Ayrıca hemen çıkma oranı düşürme yaptığınızda Alexa'nız yükselir ve daha iyi bir sıralamaya yerleşirsiniz.

Hemen çıkma oranı nasıl düşürülür ?


Peki ya hemen çıkma oranı nasıl düşürülür ?
Bunu size maddeler halinde sunacağım.

1. Okurlarınıza sade, anlaşılır ve akıcı bir dil ile yazılarınızı sunun. Yazılarınız sıkıcı olmasın.

2. Sitenizin/blogunuzun teması çok önemlidir. Göz yormayan, renkleri uyumlu, kolay okunabilir ve anlaşılabilir olmalı. Ayrıca SEO uyumlu olması'da bir artıdır.

3. Yazılarınızın içerisinde görsel,video vb. Ekler kullanın. Böylece ziyaretçinizi sıkmayacaksınız.

Önerilen Yazılar : Reklam Veren Siteler

4. Benzer yazılar eklentisi ekleyebilirsiniz. Böylece ziyaretçiye hitap ederse benzer yazılarada girecektir böylece hemen çıkma oranı düşecek , ziyaretçi sitenizde daha fazla kalacaktır.

5. Popüler yazılar eklentisi ile ziyaretçilerinizi sitenizde tutun. Popüler yazılar herzaman göz alıcı ve en çok okunan yazılardır. Öyle ki heryerde okuyoruz popüler yazılar sitedeki en çok okunan yazılardır. Böylece hemen çıkma oranınız yine düşecektir.

6. Hızlı bir site! Siteniz/blogunuz hızlıysa ziyaretçi istediği herşeye ulaşabilecektir ama yavaş ise sitenizden sıkılıp çıkması çok kolaydır.

Yukarıdaki hemen çıkma oranı düşürme taktiklerini uygularsanız emin olun arama motorlarında daha ön sıralarda çıkacak ve alexa sıralamanız çok daha iyi olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder