Hızlı İndex Alma Yolları

Bir siteniz yada blogunuz varsa, içerikleri aksatmadan yayınlıyorsunuzdur. Ancak sitenizin index alma hızı düşük olabilir, siteniz arama motorları tarafından geç indexleniyor olabilir, bunun bir çözümü var ; hızlı index alma 


Hızlı İndex Almak Neden Önemli ?

Hızlı index almak belli olmasada çok önemlidir. Neden diyorsanız çünkü ;
Eğer siteniz hızlı indexleniyorsa bilin ki arama motorlarının gözünde değerlisiniz, sizi önemsiyor ki hızlı indexliyor. 
Bir diğer önemi ise, bu sektörde rakipleriniz illaki vardır. Sitenizin hızlı index alması lazım, eğer hızlı indexlenmiyorsanız rakip site içerik botu ile içeriğinizi çekip, hemen kendi indexletir ve içeriğiniz çalınmış olur, bu durumda siz kopya içerik muamelesi görebilirsiniz. Bu daha önce birçok defa olmuş ve görülmüştür. 

Siz yukarıdaki sorunlar ile karşılaşmamak için hızlı indexlenmek önemlidir.

Nasıl Hızlı İndex Alırım ?

Hızlı index almak istiyorsanız ilk yapmanız gereken iş Google Webmaster Tools 'a sitenizi eklemek olsun. Zaten burayada sitenizi eklemeniz çok önemlidir, google arama sorgularında daha yükseklerde çıkmanızı sağlar ve size anlık raporlama ile istatistikler sunar.
Konumuza dönecek olursak sitemizi Webmaster Tools'a kaydettik. Burada sol tarafta birçok sekme vardır. Bizim seçmemiz gereken sekme Tarama sekmesidir ve daha sonra tarama sekmesinin alt kısmından Google gibi getir seçeneğini seçiyoruz.

Ve karşımıza çıkan ekrana indexleteceğimiz url'yi yazıyor ve getir ve oluştur'a tıklayıp gönderiyoruz.
Aşağıdaki resimde gerekli yerleri işaretledim, inceleyebilirsiniz.

Hızlı index alma yolları

İşte hızlı index almak bu kadar kolay. 1 yorum: