Adsense Alternatifi Reklam Veren Siteler

Blog yazarlarının ilerideki ilk hedeflerinden biridir para kazanmak ve eğer blog yazarıysanız En iyi Reklam Veren Site tabiki Adsense'dir. Adsense bizlere tıklama başına ve gösterim başına reklam veren siteler arasında birincidir. Ancak Adsense'den reklam almak o kadar da kolay değildir. Adsense birçok etkeni göz önünde bulundurur. Peki adsense reklamı alamadıysanız ne yapmanız gerekir. Bugün sizlere Adsense Alternatifi Reklam Veren Siteler hakkında bilgiler vereceğim.


En iyi Reklam Veren Siteler

1. Wordego
Türkiye'nin adsense'den sonra en sağlam ve güvenilir reklam veren sitesidir. Blogunuzun içeriği ile ilgili reklamlar gösterir ve tıklama başı na reklam veren ciddi bir reklam firmasıdır. Kayıt olunduğunda yetersiz ziyaretçi trafiği veya yetersiz içerik vb. nedenler ile red cevabı alabilirsiniz ve başvurunuzu en az 1 ay arayla yapabilirsiniz yoksa otomatik red cevabı alacağınızı söylemeliyim.
Hesabınızda 100 TL biriktiği takdirde ödemenizi banka ve havale yolları ile talep edebiliyorsunuz. Söylediğim gibi kaliteli ve sağlam bir reklam firması'dır.

2. Reklam Ağacı
Reklam ağacı tıklama başı ve satış başı ücret ödeyen reklam firmasıdır. Yayıncıların performanslarına göre TBM  (Tıklama Başına Maliyet) artmaktadır. Reklam olarak text reklam, banner reklam, pop-up alt reklam vb. reklam seçeneklerini sizlere sunar. Ödemenizi paypal ve nakit transferi ile en az 50$ ulaştığı takdirde ödeme talep edebilirsiniz.  Yönetim paneli anlık istatistikler sunar ve size destek sunar.


3. AdHood 
Adhood gelişmis reklam veren siteler arasındadır.  Ziyaretçiyi anlama amaçlı'dır. Yani sitenize giren ziyaretçiyi ilgi alanları ve site içeriğine bakarak reklam verir. Ayrıca adhood'a kayıt olduğunuz takdirde size bir kod verilerek sizden sitenizi onaylamanızı ister. Banner reklam ve video reklam gibi reklam çeşitleri vardır. Yönetim panelinde size detayli ve anlık istatistikler sunar. Tıklama başına ortalama 10 kuruş gibi bir ödeme sunar ve ödemeleri bankalar aracılıgıyla talep edebiliyorsunuz.
Kullanıcılar ; AdHood reklam firmasından hiç memnun olmadıklarını belirtiyorlar. Yakındıkları konu ise ödeme alamadıkları oldu. Hatta yaptığım araştırmada 6 aydır ödeme bekleyen bile varmış. Önermiyorum.

4. Admatic 
Admatic kendini geliştiren bir reklam şirketidir ve son zamanlarda oldukça gözde'dir. Ancak Admaticde bazı kurallar vardır. Bunlar şöyledir ki sitenize günlük en az 1000+ ziyaretçi'nin olması ve kaliteli sitenizin olmasıdır ayrıca bedava uzantılı yani (.tk .tr.gg ve blogspot.com vb. ) uzantılı siteler ile çalışmıyor. Ancak az verdiğini biliyorum, kesin olmamakla birlikte bin reklam gösterimine ortalanma olarak 2 TL gibi bir fiyat biçmiştir.  Ve video reklam özelliği ile yüksek rakamlı ödemeler alabilorsiniz. Bazı kaynaklarda en çok kazandıran reklam sitesi olarak'da geçtiğini söylemeden geçmeyelim.

Gösterim başına reklam veren siteler


5. ReklamTRK
ReklamTRK bazı forumlarda reklamlarını gördüğüm bir reklam sitesi. Sizler için biraz araştirdım ve şu bilgiler elde ettim. Anlık olarak takip edebiliyorsunuz ve 1K Pop-up reklam gösterimine 2 TL gibi bir ücret ödemektedir. Eğer sizin sayenizde 1 ürün satılırsa komisyon olarak en az 5 TL maximum en fazla 10 TL alabiliyorsunuz bu açıdan iyi bir reklam sitesi. Ücretler 30 TL'ye ulaşınca
talep ettiğiniz takdirde 24 saat içerisinde paypal hesabınıza gönderiliyor.

Önerilen Yazı Ücretsiz Blogger Temaları

6. ReklamStore
ReklamStore illegal ve uygun olmayan siteleri kabul etmemektedir. Ayrıca ReklamStore firmasını ayıran bir özellik vardır. Reklamverenler sitenizde reklam verebilmek için açık arttırmaya girerler ve siz en yüksek miktarı veren reklamveren ile anlaşırsınız hal böyle iken siteniz kaliteli olmalıdır. Günlük raporlama vardır ve 7 adet farklı reklam modeli ile öne çıkan bir Adsense Alernatifi Reklam Sitesi dir.
Bu firma ile çalışanlar desteğinin çok iyi olduğunu ve ödemelerini alabildiklerini ifade ettiler. Ancak kullananlar reklam ödemelerinin az olduğunu söylüyorlar.

7. AdCash 
Adcash bilinen reklam siteleri arasındadır. Ve birçok güzel özelliği vardır.  Reklam gösterim ve tıklama başına iyi ücret ödüyor. Video reklamlar ile daha çok kazanabilirsiniz. Birçok reklam modeli bulunmaktadır. Ayrıca ödemenizi birçok farklı yollar ile sizler ödüyor. Diğer reklam şirketlerinde olduğu gibi yine destek hattı bulunmaktadır. Ama bazı forumlarda kötü yorumlandığını görmüştüm ama iyi yorumlarda yok değildi. İyi kazandırdığını ancak kötü reklamları bulunduğunu kullanıcılar vasıtasıyla söleyebilirim.8. Areklam
Bir diğer reklam veren firma ise Areklam. Bu reklam firması ile çalışmak istiyorsanız günlük 10k hit ile çok iyi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Ancak hitiniz yeterli değilse bile bottom kod, interstitial kod ve scroll kodları vermekte ve bunlara yapılan ödemede adsense ile yarışacak kadar iyi. Yani kazandırdığı fiyatlar oldukça iyi. Yasal siteleri kabul ediyor ve kullanıcılar ödemelerini gününde aldıklarını ifade ediyor.

9. Desk-Five
Desk-Five reklam firmasıda bu listemizde yer alıyor. Gösterim başına ödeme yapan bu reklam firması iyi miktarlarda para kazandırıyor. Ancak onay süreci biraz uzun sürüyor. Ödeme alt limiti 50€'dur.
Birçok farklı reklam modeli bulunuyor (banner,resim ve kod reklam vb.). Kullananlar bir sorunla karşılaşmadığını belirttiler.

Eğer Adsense den reklam alabiliyorsunuz oradan alın en iyi ücret ve sağlam firma en azından. Ve satış ortaklığı sistemi ilede reklam gostererek para kazanabilirsiniz. Hepsiburada ve gittigidiyor vb. Siteler ile satış ortaklığı yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Adsense Alternatifi Reklam Veren Siteler yazımın sonuna geldik, şuan en güncel Reklam Veren Siteler buradır ve keşfettikçe sizlere yazacağım ayrıca listeye ekletmek istediğiniz reklam sitelerini veya siteler hakkında yorumlarınız varsa lütfen aşağıdan görüşlerinizi bize bildirin.

Not : Yukarıdaki biinen reklam sitelerini övmek veya eleştirmek için kesinlikle bir karşılık/ücret almadım. Şahsi görüş ve fikirlerimdir.

Güncellenme Tarihi : 06.11.2016 Pazar

10 yorum:

 1. Wordego ile çalışıyorum. En iyi reklam veren site o bence tabii adsenseden sonra. Ve gayet iyi kazandırıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler.
   Yukarıdaki reklam veren sitelerden önerdiklerim arasındadır Wordego.

   Sil
 2. Hocam elinize sağlık, çok güzel bir yazı olmuş. Reklam veren siteler hakkında bayağı bilgiye sahip oldum, Adsense'ye başvurdum kabul olmassa bu reklam sitelerini denerim hocam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, adsense başvurunuz kabul edilir.

   Sil
 3. Hocam öncelikle çok güzel bir yazı olmuş, teşekkürler.
  ReklamTRK ile çalışmıştım çok kazandırmasada veriyordu birkaç birşey, diğer reklam veren siteler hakkında da bilgi sahibi oldum, tekrar teşekkürler.

  YanıtlaSil

 4. Güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık. Adsense'den sonra önerdiğim reklam veren siteler Wordego ve Admatic'tir.

  YanıtlaSil
 5. Detaylı bir anlatım olmuş sandece Google Adsense ile para kazanılacağını düşünenlere güzel bir kaynak. Sitenize reklam alırken sitenizin tıklanma oranlarını arttırmak için SEO çalışmalarına özel gösterilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

  YanıtlaSil
 6. Yanlış anlaşılmasın ama bir haftadır bu ve benzeri bir çok firmayı denedim maalesef çoğu film warrez ve 18 + haricinde kullanılmaz ama ilginç şekilde bir çoğu bu siteleri kabul bile etmemekte. Durum böyle olunca adsensenin 10 da 1'ni kazandıran ve oldukça rahatsız edici reklam firmalarını kullanacağınıza 10 ay adsense almayın 11. ay temiz reklamla temiz gelir elde edin diyeceğim ama bunun bilincinde olan adsense sizi dikken üstünde tutuyor resmen. Yukarıda ki övülen reklam firmalarını tek, tek neden kullanılmaz açıklaya bilirim fakat en iyi diye lanse edilen bir kaçını örnek veriyim gerisine gerek kalmaz bile. Mesela wordego 70k gösterime 2.5 TL, sitemde 3 reklamı bulunmakta hemde iyi yerlerde 24 saat denedim üstelik adsense reklamları kullanmakta, rakamlar şaka gibi değil mi? Admatic-Areklam-Deskfive üçü de aynı hepsini tek tek denedim fakat sonuç hüsran tüm reklam birimlerini tek tek sitemde 24 saat boyunca test etim hepsinin ortalaması 70 bin gösterime 20 TL felan üstelik kabul politikaları adsense ile aynı zaten onun reklamlarını yada çöp reklamları yayınlıyorlar. Anlayacağınız Allah yardımcımız olsun Webten para kazanma maalesef reklam alanın da bitmiş durumda. O ayda binlerce lira kazananlar sizi aldatmasın ömürleri çok kısa örnek ben 4 farklı sitemde aylık 10 bin lira kazanırken şuan bin TL kazanmaktayım üstelik daha fazla emekle kazanıyorum bırakmanın eşiğindeyim.

  İçimi dökmüş oldum, Kolay gelsin
  :D

  YanıtlaSil