Sosyal Medyadan Hit Çekmek

Bugün sizlere Sosyal Medya'nın Siteler İçin Önemi'ni yazacağım, iyi okumalar.
Sosyal Medya günümüzün çok gelişmiş paylaşım platformudur, insanlar sosyal medya ile binlerce kişiye ulaşır. İşte sizinde bir siteniz varsa ve hit çekmek çekmek istiyorsanız sosyal medya en etkili organik hittir. Sosyal medya'yı etkili bir şekilde kullanmayı biliyorsanız sitenizin hitinin artması hayal değil gerçekdir. Google Sosyal Medya'dan gelen hiti ve ziyaretçiye çok önem verir. Sosyal medya'dan gücünü alan bir siteyi kimse tutamaz. Arama motorları o siteyi sürekli ön planda tutar.Gelelim Sosyal Medya'dan Nasıl Hit Çekerim konusuna.Öncelikle sitenizin adıyla bir sayfanız olsun daha sonra bu işe çevreniz ile başlayabilirsiniz. Çevreniz biraz genişse bu hiçde zor değildir. Öncelikle çevrenize sayfanızı duyurun ve sayfanıza ufakdan ufakdan sitenizdeki paylaşımları atmayı unutmayın.
Arkadaşlarınızın gönderileri beğenmesi ile yeni takipler ve beğenmelerde peşisıra gelecektir. Ancak size önerim, kesinlikle başka sayfalarda reklam yaptırmayın. Neden derseniz diğer sayfaların içeriği farklı olabilir şöyle bir hesaplama yapalım. Sitenizle ilgili olmayan 100 kişi takipçi veya sitenizle yakından ilgili 30 takipçi, hangisi tabikide 30 takipçi.

Bu yüzden reklam verecekseniz en başlarda reklam verebilirsiniz ama sosyal medya sitesinin kendisine. Zaten sitenizle ilgilenen kişiler yavaş yavaş sosyal medya hesabınızda kendini gösterecek. Daha sonra sitenizde paylaştığınız her gönderiyi ilginç başlıklar altında sosyal medyada'da paylaşın. Sonra sitenizine gelen ziyaretçilerin sosyal medyadan gün gün daha fazla geldiklerini göreceksiniz. Ayrıca Sosyal Medya öyle bir platform ki sitenizin SEO'suna katkısı %100 olacaktır. Siteniz daha üst sıralarda çıkacak ve arama motorlarının gözünde çok değerlenecek. Yani anlayacağınız siteniz çok kaliteli bir site haline gelecek ve kendi kategorinizde ismi aranan sitelerden olacak. İşte kaliteli bir web sitesi için Sosyal Medya çok önemlidir.

Kaliteli Siteler, Bol Hitler!

1 yorum:

  1. Yazınız için teşekkürler. Sosyal Medya arama motorları tarafından çok önemli bir kriter olduğu gibi doğrudan kullanıcılara ulaşabilmek içinde en kolay yoldur. Hedef kitlenin tespit edilmesi, hedef kitleyi çekecek içerikler oluşturulmasıyla ziyaretçi çekimi ve müşteri dönüşüm oranı arttırılabilir.

    YanıtlaSil