Seo Uyumlu Makale Yazmak

Eğer bu konuyu okuyorsanız elbet bir siteniz/blogunuz vardır veya makale yazarısınızdır.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır

bugunki konumuzda buna değineceğiz. Sitemizin guclu bir seo'ya sahip olması için, guçlü bir içeriği olmalıdır. Ancak bildiğiniz gibi bu konuda uzman makale yazarları var ve bu işten parada kazanıyorlar, güzel bir uygulama, çok güzel yazanlarda var. Gelelim konumuza , bu yazdığımız Seo Uyumlu Makalemiz hem kaliteli olmalı, hem ziyaretçi beğenmeli hem de google beğenmelidir. Şimdi adım adım Seo Uyumlu Makale yazalım.

1- Makale Yazım Öncesi 
Makalemizi yazmadan önce kafamızda neler yapacağımızı belirlemeliyiz. Bu kısımda hangi kısımlara konulara değineceğinizi belirleyin. Ve kafanızda yazıyı tasarlayın.

2- Konu Belirleyin
Öncelikle yazacağınız konuyu belirlemelisiniz, Konuyu belirleyin ki konu içerisinde başka bir konuyla alakalı yazmayın. Yani ziyaretçinizin gözünde bir bütün olsun konunuz.

3- Alt SEO başlıklarını belirleyin
Alt başlıklar makalenin görselliği ve okunabilirliği açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Alt başlıkları oluşturarak okurun kafasında okunurluk oranını okadar arttırmış oluyoruz. Ve okur aradığa daha çabuk ulaşabiliyor. Bu açıdan SEO uyumlu makale yazmak için alt başlıkları unutmamak gerek.

Alt başlıkları oluştururken soru - cevap şeklinde oluşturmanız sizin yararınıza olacaktır. Zira ziyaretçinin ilgisini çekebilir.

4- Ana Başlığı Belirleyin 
Ana başlık Seo Uyumlu Bir Makalede çok önemli bir unsurdur. Çünkü google ve diğer arama motorları nın botları sizin konunuzun içeriğini ana başlık ve etiketlerden anlar. İşte bu denli önemliylen ana başlığınız nasıl olmalıdır ?
Başlığınız kısa, ilgi çekici, arama motorları ile uyumlu aynı anda anahtar kelimenizi içerisinde bulundurmalıdır. Bu şekilde arama motorlarında daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. 

5- Anahtar Kelimeler 
Evet buraya kadar herşey seo uyumlu makale yazımının içeriğiydi. Şimdi ise bu makalemizi arama motorlarının tanıması için ve arama motorları ile uyumlu çalışabilmesi için yol gösterici yani anahtar kelimelerimize geldi.  Anahtar kelimelerimizi en güzel yerlere yerleştiriyoruz.

Ve artık oluşturacağınız makaleler Seo Uyumlu Makale olacaktır. 

0 yorum:

Yorum Gönder