Sayfa Görüntülenme Sayınızı Artırın!

Blog açmamızın baş nedenlerinden biridir, okuyucuya/ziyaretçiye sahip olmak. Blogunuzu bir topluluğun sizi okuyup faydalanması için açarsanız. Okuyuca sahip olursak gerisi rahatlıkla gelir zaten. Blogunuzdan gelir de elde edebilirsiniz, daha da çok okunabilirsiniz. Okuyucunun bir yazınızı okuması çok güzel birşey ancak okuyucuya "Evet güzel bir içerik, neden takip etmeyeyim " dedirtmemiz lazım. Yani sizin diğer içeriklerinizide okumalı, bir tane ile kalmamalı.
Böylece daha çok sayfa görüntülenmesi alacaksınız zaten, uzatmadan konumuza gelelim.
Sayfa Görüntülenmesi için ipuçları!


1- Etkili Başlık Oluşturun!
Evet işimize makalemizin başı olan başlık'dan başlayabiliriz. Yazdığınız yazının başlığı çok önemlidir sizin google'daki sıralamanızı bile belirler ancak bundan ziyade başlığınız okuyucuya çok çekici ve cazip gelmeli. Yani ilginç bir başlık olmalıki okuyucu okusun, okuma isteği artsın. Yoksa sönük genel bir başlık ile bu iş olmaz. Başarılı bir blog başlığı okuyucunuzun sayfada kalma süresini arttırır ve sayfada kalma süresi google için sıralamada göz önüne alınan bir etkendir, sonuç olarak başlığımız çok önemli!

2- Yazınız içerisinde Eski yazılarınıza link verin!
Daha önceki konularımdada belirttiğim gibi yazdığınız yazıda eğer ki konu ile alakalı ise eski yazdığınız bir yazıya link vermek o yazının da okunmasını sağlar. Böylece okurlar daha fazla yazınıza ulaşabilecekler. Hem onlar mutlu olacak hemde bizler.3- İçeriğiniz!
Evet gelelim içeriğimize. Yazdığınız yazı özgün ve faydalı bir makale olmalıdır, okuru sıkmayacak şekilde olmalıdır.

5-Yorumları Okuyun Ve Yardım İsteyenlere Karşılık Verin
Yorumları okurken bir okurunuz yardım istiyor, hemen dikkate alın ve yardım edin. Yardım istediği konu hakkında bir yazı yazdıysanız o sayfanıza yönlendirin. Hem okurunuzu memnun etmiş olacaksınız hemde yönlendirdiğiniz sayfanın okuyucu sayısı artmış olacak.

Evet, yukardaki ipuçlarını göz önünde bulundurduğunuzda, sayfalarınız daha çok görüntülenme sayısına ulaşacaktır. 

1 yorum: