Pop-up Reklam Gösteren Sitelere Ceza Geliyor!

 Pop-Up Reklam Gösteren Sitelere CezaGoogle'ın çok yakında aldığı bir reklam kararı ile sitesinde

Pop-up reklam gösteren sitelere ceza verilecek

. Pop-up reklamların olması ziyaretçiyi çok sıkan bir durumdu, ancak artık pop-up kullanan sitelere ceza geliyor.

Günde birçok siteye giriyoruz ve tam içeriğe bakmaya çalışırken karşımıza pop-up reklam çıkıyor ve sıkıyor ziyaretçiyi hatta birçok ziyaretçi ve hit kaybının baş sebeplerindendir.
Birde şu varki bazen bu pop-up reklamlar adult içerikli veya spam olabiliyor, siteyi terk sebeplerinden birisi. Google geç'de olsa artık bu reklamların kötü olduğunun farkına vardı ve artık bu tür yani pop-up reklam yayınlayan sitelere ceza verecek.Bu ceza sisteminde her site ceza almayacak, sadece ekranı tamamen kaplayan ve sürekli çıkan can sıkıcı pop-up reklamlar etkilenecek. Diğer yararlı pop-up reklamlar için bir muaf sistemi geliştirilecek.

Peki ya Ceza ne tür bir ceza olacak ?
Herkesin bildiği üzere Google'ın sıralaması var, işte tam burada Google Pop-up reklam gösteren sitelerin sıralamasını düşürecek hemde büyük oranda hatta zaten düşükse çıkma oranı olmayabilirde. Ee tabi google sıralamanız düştüyse siteniz büyük zarara uğrayacak, hem ziyaretçi kaybedeceksiniz hemde artık sitenize gelen olmayacağı için reklsmlardan gelir elde edemeyeceksiniz zaten pop-up reklam veriyorsanızda etmeyin. Çok sıkıcı ve sinir bozucu olduğunu burdan bildirmek isterim.Pop-up Reklamlara Ceza uygulaması ne zaman başlıyor

?

Bu ceza uygulaması önümüzdeki yıldan itibaren başlayacak. Ve o pop-up reklam veren sitelere cezasını verecek ve alt sıralara düşürecek. Bu kapsamda en çok ceza alacak olan sitelerin film dizi , oyun siteleri kategorisinde olacağı bekleniyor.

Size tavsiyem eğer faydalı bir pop-up reklam vermiyorsanız o reklamı kaldırın.

0 yorum:

Yorum Gönder