Etkili SEO Başlığı Oluşturma

Arama sıralamasında sitenizin daha yükseklerde olmasını, daha çok kişiye ulaşmasını, bilinirliğinin artmasınını istiyorsanız bu yazımı dikkatlice okuyun!

Yukarıda saydığım maddelerin olması için Etkili SEO Başlığı Oluşturmak çok önemlidir. Ve yazılarınız ve siteniz için en doğru karardır.
Buradaki amacımız yazınızın başlık ile daha uyumlu olması ve SEO açısından uyumlu olmasıdır.
Böylece hedeflediğimiz anahtar kelimede daha çok kitleye ulaşacağız. Özgün bir içerik, görsellerle süslenmiş bir içeriğe sahipseniz ve anahtar kelime ve etiketlerinizi biliyorsanız, sıradaki adım başlıktır. Öyle bir başlık olmalı ki birçok sorunun cevabını aynı anda vermeli ve böylece daha çok kitleye hitap etmeli.
Arama motorlarının ve ziyaretçilerin dikkat ettiği konu SEO Title ve SEO Description bölümünde kendinizi özgün ve etkin biçimde ifade etmelisiniz.

Etkili SEO Başlığı Nasıl Oluşturulur ?

Bu kısım basit bir kısımdır, nadıl daha çok kitleye ulaşabilirim bu soruyu sorduğunuzda aklınıza birçok cevap gelecektir zaten. Bir cümlede tüm sorulara cevap veren bir başlık olmalı.

Şimdi örneklerimize geçelim ; 
Yukarıdaki örneklerde spor ayakkabı değilde ilgi çekecek ve çoklu başlıklar atılmış görüyorsunuz. Sadece spor ayakkabı değilde spor ayakkabı'nın çeşit çeşit hali var. İşte Bu örnekler Etkili SEO Başlığına örnektir.

Şimdi bizde bir bitki üzerinden örnek verelim ; 
Adaçayı Nedir,Ne işe Yarar,Hangi Hastalıklara İyi Gelir ?

Yukardaki başlıkta 3 adet ana başlık vardır ; 
● Adaçayı Nedir ?
● Adaçayı Ne İşe Yarar ? 
● Adaçayı Hangi Hastalıklara İyi Gelir ?

İşte yukardaki örneklerdeki gibi etkili başlıklar oluşturabiliriz.

0 yorum:

Yorum Gönder