Blogger İpuçları - Blog Yazarlarına İpucu

Blog Yazarlarına Motivasyon

Bugün sizlere her blog yazarının ihtiyacı olan Motivasyon hakkında deneyim ve görüşlerimi yazacağım. Yazıyı dikkatlice okumanızı öneririm. 
" blogu bırakma aşaması" ndaysanız bu yazıyı zaman kaybetmeden okuyun.★ Zaman zaman blog yazarlığınız sırasında moraliniz bozulabilir, bu banada oluyor bazen. Nedenleri ise yazacak konu bulamamak (böyle birşey yok), istatistiklerin iç açıcı olmaması vb. nedenler ile moraliniz bozulabilir. Blog yazmak sabır gerektirir demiştik bir önceki yazımızda. Asla pes etmeyin. 

★ Blogunuza sık sık yazın ve blog yazarlığınızda araştırmacı olun. Yeni yeni projeler keşfedip blogunuzda paylaşın. Forumları takip edin gündeme yakın olun.

★ Yarışmalar ve sosyallik. Blog yazarlarına yönelik yarışmaları takip edin, sosyal platformlarda kendinizi tanıtın. Sosyal bir blog olun. Rakip bloglarınızın sahipleri ile iletişime geçin. Konuk Yazar olun. 

★ Kıskanılacaksınız. Blogunuz kaliteli içeriklere sahipse sizi çekemeyen (kötü) rakipleriniz kötü yorumlar atabilir, bu çoğu blog yazarının başına gelebilir. Aldırış etmeyin. Şunu bilmelisiniz ki eğer kötü yorum alıyorsanız siteniz kıskanılıyordur ve siz olmuşsunuz demektir. 

★ Aklınıza bir konu gelmiyor mu ? Araştırmacı bir blog olun, forumları sosyal medyayı sizinle aynı kategorideki blog ve siteleri araştırın, bakalım neler yazıyorlar. O konulardan esinlenerek kendinize bir konu edinin. 

Blogger İpuçları, blog yazarlarına ipuçları

4 yorum:

 1. Çok güzel ipuçları, teşekkürler hocam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 2. Yazınızı çok beģendim,takipteyiz hocam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuduysanız ne mutlu, yorumunuz için teşekkür ederim :)

   Sil