SiteMap (Site Haritası) Nedir ?

Sitemap : Sitenizde paylaştığınız yazıların ve içeriklerin sayfalarınıza ait linklerine bağlı genellikle xml dosyası uzantılıdır. Sitenizin Sitemap'ı mutlaka olmalıdır, Çünkü çok önemli bir Seo Kriteridir ve önemli ölçüde etkiler.
Sitenize teftişe gelen GoogleBot veya diğer arama motorlarının botlarına yol gösterir, rehberlik yapar ve sitenizdeki içeriklerin daha çabuk indexlenmesini sağlar. GoogleBot için ayrıntılı bilgi GoogleBot . Türkçe anlamı Site Haritası'dır. Sitenize gelen botlar sitemap sayesinde sayfalarınızın istatistiklerini tutar ve hangi sayfa ne kadar önemli bunu ölçer. Ve karşılığındada sayfanızı indexler.Site Haritaları, kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi google araçlarında hazır sitemap oluşturmakda mümkündür.
Ve eklerkende test edebiliyorsunuz

Sitemap'ın Faydaları Nelerdir ?
Sitemap'ı oluşturulmuş ve gönderilmiş olan bir site index alırken daha ayrıntılı incelenir ama karşılığındada içerikleriniz normale göre çok daha hızlı ve daha çok index alır. Yani sitenizde büyük oranda fayda sağlar ve eklediğiniz andan itibaren faydasını sizde göreceksiniz zaten.Sitemap  nasıl ekleyeceğiniz hakkında bilgi bir sonrakı yazımızda..

SeoKenti - Takipte Kalın.

0 yorum:

Yorum Gönder