Profesyonel Bloglar İçin Tasarim

blog TasarimMerhaba Arkadaşlar ;
Bu başlık Altında sizlere gün gün profesyonel bloglar için ne yapılmalıdır, blogunuzdaki eksiklikleri gidermek için sizlere yardımcı olacağız.
Bu başlık altında hergün bir konu edinip bir adım paylaşacağız.
Sizde blogunuzun profesyonel görünmesini ve ziyaretçi akışının fazla olduğu bir blog istiyorsanız  bu konuları kaçırmamanınızı öneririm, tüm bilgileri detaylıca açıklayacağız.
Seokenti - Takipte Kalın..


Benzersiz Bir Tasarım 

Blogger Google'nin bizlere sunduğu ücretsiz bir servistir ve bu servistede blogger ekibi bizlere birçok ücretsiz tasarım sunmuştur.
Hazır tasarımlar işimizi bi hayli kolaylaştırıyor ancak kodlama bilenlerde sitelerini tasarım kodları ile kodlayıp güzel bir hale getirebiliyor ancak bilmiyorsanız sizlere blogger'in ücretsiz sunduğu hazır şablonları öneriyorum.Hazır şablonları özelleştirip birçok farklılık yapabilirsiniz, Nedir derseniz renklerini değiştirebilir veya tasarımı farklı gadget'ler ile taçlandırabilirsiniz.

Bogger kontrol panelinden" Şablon " bölümünden seçtiğiniz bir şablonu birbiri ile uyumlu renkler ile özelleştirebilir yazı tiplerini değiştirebilir, arka plan olarak resim kullanabilirsiniz.

Diğer seçenek ise internetten bulduğunuz bir blog tasarımını beğendiyseniz, bilgisayarınıza indirebilir ve kendi blogunuza göre tasarlayarak blogunuza tasarımlayabilirsiniz.

Not : internetten bulunan şablonların seçenekleri genellikle site içeriğiniz ile alakasız olabilir burada sizin azda olsa HTML bilginizin olması işinize yarayabilir yani sitenize göre düzenleyebilir veya bir usta kişiden yardım alabilirsiniz.

başka bir seçenek ise blogun basit şablonlarından birini seçip, kodlar üzerinde oynayarak kendinize göre düzenleyip geliştirebilirsiniz.Son olarak ise bloggersiniz ve kendi sitenize sit bir logo oluşturabilirsiniz, evet siteniz için bir logo. Sitenizin ismi ve içeriği ile uyumlu bir logo oluşturmak sitenizi akılda kalıcı yapar ve herzaman ön planda olursunuz.


Bu adımımızda sizlere iyi bir blog için  tasarım adımını detaylıca anlattık.
Bir sonraki Profesyonel Bloglar İçin Adımını okumayı unutmayınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz Sosyal Medya'da paylaşarak veya Google'de +1 vererek bize destek olabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder