Blogunuzun Okuyucu Sayısını Arttıracak Yöntemler

Ziyaretçi Arttırma için İpuçlarıBir blog kurdunuz, ve blogunuzda içerikler üretmeye başladınız. İçerikleri kimin için üretiyoruz sitemize gelecek olan ziyaretçiler için. İşte sitemize ziyaretçi gelmesi sizi olumlu yönde etkiler, nasıl derseniz istatistiklere göz atarsınız ve ziyaretçi geldiğini gördüğünüzde bu sizi motive eder, demekki birileri sizi okuyor, bu size moral verir ve daha iyi içerikler üretmenizi sağlar.

Acemi olarak başladığınız blogger hayatınız gittikçe profesyonel bir hal alacaktır. Ozaman uzatmadan konumuza gelelim "Ziyaretçi/Okuyucu sayım nasıl artar ? "  Bu önemli bir konudur, şimdi nasıl artar onlara bakalım ;İçerikleriniz Kaliteli Olsun. 
Evet bütün herkes bunu söyler, kaliteli içerik. Peki ya kaliteli içerik nasıl üretilir. Siteyr giren ziyaretçi okuduğu yazıda aradığını bulmalı, konu ne ise o konu hakkında detaylı bilgi verin yoksa içerik kötü olacağından ziyaretçiniz sıkılıp çıkabilir, bu bir gerçek. Daha sonra içeriklerinizi görseller ile süsleyin. Bu size + olarak dönecektir, ziyaretçiyi yazılarla sıkboğaz etmeyin.
Yazınızdaki yabancı kelimeler olabilir ama ziyaretçi o kelimeleri anlaması için kelimeyi açıklayan bir sayfaya link verin.
Yazınız özgün olsun, başka bir sayfadan bakıpta yazmayın, yazsanız bile o sayfanın aslına gerçeğine link verin.

Blogunuzu Tanıtın 

Blogunuzun tanıtılmaya ihtiyacı olabilir, Nasıl yaparım derseniz, birçok forum var forumlarda sitenizi en iyi şekilde tanıtabilirsiniz ve forumdaki hesabınızın imza kısmına sitenizi ekleyin.
Sitenizi sosyal medya'da paylaşın. Ne kadar çok kişi görürse o kadar iyi. Sosyal medya ile ilgili Detaylı Konu : Sosyal Medyanın Seo'ya etkisi
İçeriklerinizde konu ile alakası varsa eski yazdığınız içeriklerden bahsedin ve yer verin.Blogunuzu Güncel Tutun
Evet içerikleriniz kaliteli ama hangi sıklıkla yazdığınız önemli özellikle ziyaretçiler için. Blogunuzda içerikler paylaşın ama bunu sık sık yapın arada bir  blogunuzu unutmanız - olacakdır. Ziyaretçiler unutulmuş siteleri güncel olmayan siteleri sevmezler. Ve eski yazdığınız konularıda arada bir düzenleyin/güncelleyin.

Anahtar Kelimeler ve Etiketler 
Anahtar kelimeler ve etiketler oldukça önemlidir. Ürettiğiniz içeriklerin kullanıcılara ziyaretçilere ulaşmasını istiyorsanız bunu kesinlikle unutmayın. Anahtar kelimeniz varsayalım ki "tatil" kelimesi yazınızda o kelimeyi çok fazla olmasada en az 5-6 defa kullanın ve içeriğinizin etiketlerini düzenlemeyi unutmayın. Bu ölçütler içeriğinizin google'daki sıralamasını belirleyecektir. Ne kadar iyi anahtar kelime oluşturursanız o kadar ön planda olursunuz.Ve anahtar kelimeniz başlığınızda da bulunsun.

Link Takası/Değişimi
Blogunuzun içeriği ile alakalı bloglar bulun ancak bu bloglar önemli sayıda okuyucuya sahip olsun ve içerikleri'de kaliteli olan bir site olsun.
Blog sahibi ile anlaşıp bir konunuzda birbirinizin bloglarına link verin. Karşılıklı link takası yapmış ve ikinizde kazanmış olursunuz.

Konuk/Misafir Yazar 
Konuk yazarlık günümüzde çok kullanılsn ve güzel bir yöntemdir ve bu hizmeti veren birçok site/blog bulunmakta. Okuyucusu olan siteye konuk yazar olun, içeriğinizi yazın ve gönderin. Ancak içeriğinizde kendi sitenizden de bahsedin ve linkler vermeyi unutmayın burada kendinizi tanıtma fırsatıda bulmuş olursunuz.
Blogumda seçeneği şuanlık olmasada şuan bulunduğunuz blog'dada konuk yazar olabilirsiniz. İletişim : emry1345@gmail.com

0 yorum:

Yorum Gönder