Seo nedir, Nasıl yapılır, Seo ile Googlede Yükselmek.

Seo Nedir, Nasıl Yapılır

Seo


Bu yazımızda sizlere siteyi yükseltmek için yapılan Seonun ne olduğunu nasıl yapılacağını anlatacağız.
Seo sitenizi olumsuzda etkileyebilir olumluda bu yüzden korkarak yapamayız, biraz cesaret.

Seo'nun amacı Google dostu siteler yaratmaktır, Arama motoru optimizasyonunda Seo başta gelir.


Seo Nasıl Yapılır ?Öncelikle Seo için en önemli faktör site tasarımınızdır, Sitenizin tasarımı seonuzun büyük bir kısmını kapsar bu sebeple site tasarımınızı profesyonel ellere bırakmalısınız, ve siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Mobil uyumlu olması çok işinize yarar eğer değilse büyük miktarda kullanıcı kaybedersiniz.
Ve kullanıcı sitenize girdiğinde istediğini elde edebilmeli yani kolay ve kullanışlı olmalıdır.

H etiketleride Seoyu etkiler, Seo puanınızı arttıracak bir etkendir. Ve sitenize yüksekte tutar.

--> Sitelerden Baclink kazanımı Backlink yani başka sitelere link vermektir. Ancak link vermek dediysek gidip hersiteye link vermeyiniz. Backlink vereceğiniz siteler uzun süredir yayınlanan siteler olsun ve içerik oranı zengin siteler olsun. Böylece siteniz backlink ile hit kazanacaktır. iyi bir seo için yukarıda belirtilenlere dikkat etmeniz önemlidir.


Googlede Kelime Bazlı Yükselmek
Googlede kelime olarak yükselmek önemlidir ancak yüksek olmak için site içeriği oldukça önemlidir, sitenizde güncel konuları yazıları ele almalısınız. Site içeriğiniz dolu dolu ve zengin olmalıdır. Bir diğer husus ise yükseğe çıkmak için sitenin başlığı önemlidir. Ve meta tag da oldukça önemlidir, sitenizin anahtar kelimelerini oluşturur. Böylece sitenizi kelimelerde yukarda görürsünüz. --> Sitenizi güncel tutmayı unutmayın lütfen. 


0 yorum:

Yorum Gönder